Hala
Sportowa

Powstała w Bielsku-Białej hala sportowo, widowiskowo, wystawiennicza to jedna z kluczowych inwestycji w tej części Polski. Lokalizacja hali w stolicy regionu Podbeskidzia jest bardzo korzystna, gdyż miasto położone jest na skrzyżowaniu starych szlaków handlowych, z południa Europy na północ. Komunikacja z tą miejscowością jest jedną z najlepszych w kraju a dwa duże lokalne lotniska w Krakowie i Katowicach usytuowane są od niej w odległości nieprzekraczającej 100 km. Hala znajduje się w atrakcyjnym miejscu Bielska-Białej w otoczeniu gór z możliwością łatwego dojazdu. Obiekt otaczają ścieżki rowerowe oraz malownicze szlaki turystyczne. W bezpośrednim sąsiedztwie hali znajduje się kolej linowa na Szyndzielnię oraz stok Dębowca, na którym planuje się w przyszłości uruchomienie nowoczesnej infrastruktury letnio-zimowej.
Hala Wielofunkcyjna w Bielsku-Białej jest najnowocześniejszą budowlą tego typu w wojewówdztwie śląskim o przeznaczeniu sportowym, wystawienniczym i widowiskowym.

W obiekcie możliwe jest rozgrywanie meczy piłki siatkowej, piłki ręcznej i nożnej halowej. Ponadto boiska przystosowane są do rozgrywania turniejów badmintonowych. W wyposażeniu sportowym znajduje się jedyna w Europie, wykonana w najnowszej technologii składana, drewniana podłoga firmy Junckers przystosowana do rozgrywek sportowych na najwyższym szczeblu oraz taraflex, a ilość miejsc siedzących można modyfikować w zależności od rangi imprezy dzięki w pałni mobilnym, składanym trybunom. Możliwe jest też rozgrywanie turniejów sportów obronnych, takich jak judo, karate, czy zapasy.
Hala jest w stanie pomieścić pełnowymiarowe, składane lodowisko do short-tracku oraz łyżwiarstwa figurowego. Obiekt jest w pełni przystosowany do organizacji targów, koncertów, posiada bogate zaplecze konferencyjne i obszerne parkingi dla samochodów. Dla bezpieczeństwa użytkowników hala i parkingi są monitorowane całodobowo a system inteligentnego budynku (BMS) i system awaryjnego ostrzegania (DSO) pozwalają organizować imprezy na najwyższym światowym poziomie. W hali znajduje się biuro Działu Organizacji Imprez i Marketingu BBOSiR.

W promieniu kilku kilometrów znajduje się baza noclegowa oraz obiekty BBOSiR takie jak stadion miejski, kryta pływalnia czy stadion lekkoatletyczny. W przyszłości planowana jest dobudowa hali wystawienniczej do istniejącego budynku. Do obiektu można dojechać z centrum miasta autobusem nr 8 oraz 7.
chevron-down