Zwycięstwo w inauguracji

17.09.2023

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała w pierwszym meczu Tauron 1. ligi pokonali w czterech setach drużynę beniaminka rozgrywek - MCKiS Jaworzno. W sobotnie popołudnie bielszczanie w dobrym stylu zdobyli pierwsze trzy punkty w ligowej tabeli.
 

W inauguracyjnym spotkaniu trener Sergii Kapelus nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Po bolesnej kontuzji odniesionej w ostatnim meczu sparingowym w Częstochowie tygodniowy pobyt w szpitalu zakończył rozgrywający Szymon Janus, wciąż trwa rehabilitacja libero Bartosza Fijałka. Problemy kadrowe nie przeszkodziły jednak bielszczanom na odniesienie zwycięstwa na boisku rywala. Wysoka skuteczność w ataku dała możliwość kontrolowania przebiegu meczu, w drugim secie BBTS prowadził już 19-14, by ostatecznie ulec w tej odsłonie do 20. Cieszy nas zwycięstwo, był to nasz pierwszy mecz więc chcieliśmy zrobić jak najlepsze wrażenie. W drugim secie przydarzyły się nam błędy, ale w dwóch kolejnych setach wyciągnęliśmy z tego wnioski i wygraliśmy za trzy punkty - powiedział po meczu MVP spotkania, Kamil Dębski.

Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają 1 października we Wrocławiu, spotkanie drugiej kolejki z BKS Visłą Bydgoszcz zostało przełożone na 5 października (czwartek, hala Widowiskowa im. Zbigniewa Pietrzykowskiego).

 

 

 

 

chevron-down