Zwycięski horror

20.10.2023

BBTS Bielsko-Biała pokonał w meczu 6. kolejki Tauron 1.ligi drużynę PZ Leonardo Avii Świdnik, dotychczasowego wicelidera rozgrywek. MVP spotkania został, po raz drugi z rzędu, Szymon Bereza - rozgrywający bielskiego zespołu.

 

Do czwartkowego meczu bielszczanie przystąpili dzień po rywalizacji w 1. rundzie Pucharu Polski (wygrana 3:2) oraz z wciąż niepełnym składem. Tym razem na libero zagrał Wojciech Szwed, z kolei na środku siatki pojawili się bracia Zawalscy. Po drugiej stronie siatki świetnie grał Damian Wierzbicki, atakujący długo utrzymywał wysoki procent ataku a sam mecz zakończył z 28 punktami na koncie. W szeregach bielszczan również najwięcej oczek uzbierał atakujący - Szymon Romać (20, w tym 4 asy).

 

- To był bardzo wyrównany pojedynek, walka punkt za punkt z rozstrzygnięciem w tie-breaku. Środowy mecz w Pucharze Polski kosztował nas trochę sił, ale mimo tego pokazaliśmy, że stać nas na rywalizację na wysokim poziomie. Zdobywamy kolejne dwa punkty i pniemy się do góry w klasyfikacji generalnej – mówił MVP meczu, Szymon Bereza.
BBTS Bielsko-Biała-PZL Leonardo Avia Świdnik 3:2 (22:25, 25:23, 22:25, 25:19, 16:14)
Skład BBTS: Bereza, Kopij, M. Zawalski, Romać, Dębski, B. Zawalski oraz Szwed (libero), Puczkowski, Pszczoła, Siek.
MVP: Szymon Bereza
chevron-down