Zgodnie z planem

  • Home
  • chevron_right
  • Zgodnie z planem
ogólne
Zgodnie z planem
event_note 07 marca 2025

W czwartkowym meczu otwierającym 26. kolejkę spotkań PLS 1. ligi bielscy siatkarze pewnie pokonali ostatnią w tabeli drużynę STS Olimpii Sulęcin. Najlepszym graczem spotkania wybrany został atakujący BBTS, Szymon Romać.


Sulęcinianie okupują ostatnie miejsce w tabeli, po czwartkowym meczu nic w tej sprawie się nie zmieni. Już od pierwszych akcji meczu BBTS wyraźnie pokazał różnicę pomiędzy zespołami. Goście nie mieli nic do powiedzenia i punktowali zazwyczaj po pomyłkach gospodarzy. Bielszczanie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i na tle pogodzonych już ze spadkiem sulęcinian, prezentowali się o kilka klas lepiej.


Najwięcej punktów - piętnaście - dla BBTS zdobył Szymon Romać, atakujący zanotował kolejny dobry występ, zarówno w ataku (10 pkt, 65%), bloku (2pkt) i zagrywce (3). Zespołowo bielszczanie świetnie zagrywali - ich łupem padło aż 9 asów.


Trzy punkty dopisane do dorobku w tabeli pozwoliły bielszczanom zrównać się punktami z wiceliderami z Jaworzna. To właśnie jaworznicki zespół będzie naszym rywalem w następnej kolejce (15.03). Kolejne spotkanie w hali pod Dębowcem zaplanowane jest na piątek 21 marca - o godzinie 18.00 podejmiemy AZS AGH Kraków.



BBTS Bielsko-Biała - STS Olimpia Sulęcin 3:0 (25:13, 25:17, 25:17)


Skład BBTS: Bereza, Dębski, Siek, Romać, Pietruczuk, M.Zawalski oraz Chmielewski (libero) Szwed, Lubaczewski, Kuts, B.Zawalski, Janus.

Udostępnij
  • Facebook
  • X