W meczu 23. kolejki BBTS Bielsko-Biała uległ w pięciosetowej bitwie drużynie CUK Aniołów Toruń. Najlepszym graczem meczu wybrany został Mateusz Piotrowski, atakujący gospodarzy.
BBTS świetnie zaczął to spotkanie, bielski blok już na początku meczu dobrze funkcjonował. W tym elemencie bielszczanie uzbierali łącznie 16 punktów. Perfekcyjne spotkanie zagrał Wojciech Siek, który w ataku nie skończył tylko jednej z 15 otrzymanych piłek.
Myślę, że ten mecz był do wygrania, popełniliśmy mnóstwo błędów. Na pewno ważny był pierwszy set, w którym prowadziliśmy i końcówkę przegraliśmy. Zaczęliśmy ten mecz bardzo dobrze, bo blokowaliśmy i byliśmy skuteczni w ataku. Mecz był spokojnie do wygrania jak nie za trzy, to za dwa punkty – mówił na gorąco po spotkaniu Adrian Hunek, II trener BBTS Bielsko-Biała.
Dziękujemy kibicom, którzy dzisiaj nas dopingowali. Razem możemy więcej!
W następnej kolejce BBTS podejmie w Hali pod Dębowcem REA BAS Białystok – to spotkanie już w czwartek o 18.00
CUK Anioły Toruń – BBTS Bielsko-Biała 3:2 (26:24, 21:25,25:22,15:25,15:13)
BBTS zagrał w składzie: Bereza, Dębski, Siek, Romać, Lubaczewski, M. Zawalski oraz Biniek (libero) Kowalczyk, Pietruczuk.