Wygrana w Świdniku

01.02.2024

Komplet punktów przywieźli siatkarze BBTS Bielsko-Biała z wyjazdowego meczu 21. kolejki Tauron 1. ligi. Wygrana pozwoliła zawodnikom Sergieja Kapelusa awansować na trzecią lokatę. W 2024 roku bielszczanie notują szóste zwycięstwo z rzędu. Najlepszym graczem spotkania wybrany został Szymon Romać, atakujący BBTS. 

 

 

Bielszczanie już od pierwszych akcji czwartkowego meczu potwierdzili zwyżkującą formę, udanie w polu serwisowym rozpoczął Szymon Romać. Gospodarze również świetnie zagrywali, ale korzystali także z błędów popełnianych przez przyjezdnych. W pierwszej partii BBTS oddał rywalom 11 punktów po błędach a mimo to końcowy rezultat był na styku. W drugiej odsłonie na boisku pojawili się Bartosz Fijałek i Wojciech Szwed, bielska drużyna rozpędziła się na dobre i zbudowała przewagę, której już nie oddała do końca seta. W trzeciej i czwartej części meczu gospodarze ryzykowali w polu zagrywki, ale był to jedyny element siatkarskiego rzemiosła, w którym dorównywali BBTS-owi. Zawodnicy Sergieja Kapelusa górowali na siatce, gdzie zanotowali 11 bloków przy zaledwie 3 oczkach Avii. Kolejny świetny mecz w wykonaniu Bartłomieja Zawalskiego, środkowy zdobył 16 punktów, z czego 5 blokiem. Tyle samo oczek zaliczył Kamil Dębski, natomiast MVP Szymon Romać na swoim koncie zgromadził 22 punkty.

 

 

W następnej kolejce BBTS podejmie we własnej hali Bogdankę Arkę Chełm, obecnego wicelidera ligowej stawki. Ten mecz odbędzie się w sobotę 10 lutego o godzinie 17.00.

PZL Leonardo Avia Świdnik - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 22:25)

Skład BBTS: Bereza, Kopij, M. Zawalski, Romać, Dębski, B. Zawalski oraz Biniek (libero), Fijałek, Szwed, Janus, Siek.

 

 

chevron-down