W czwartek z Siedlcami

11.12.2023

W najbliższy czwartek bielszczanie podejmą na własnym boisku drużynę PSG KPS Siedlce. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 a podczas meczu wszyscy będziemy mogli wesprzeć program STOP Osamotnieniu Dzieci. 

 

W trakcie spotkania będziecie mieli okazję wesprzeć darowizną program, który walczy z  kryzysem psychologicznym wśród dzieci i młodzieży. Każda darowizna pomaga finansować działania Pomarańczowej Energii na rzecz najmłodszych; prace pedagogów podwórkowych, wsparcie psychologiczne, warsztaty dla rodziców czy zajęcia dla dzieci.

Dołącz do nas i zagraj z nami na pomarańczowo!

Jako Pomarańczowa Energia widzimy, że zdrowie psychiczne młodych ludzi często pozostaje tematem tabu, a dostęp do specjalistycznej pomocy jest ograniczony. Okres oczekiwania na wizytę w poradni psychologicznej przekracza często pół roku, w mniejszych miejscowościach nie ma specjalistów, którzy mogliby pomóc najmłodszym w sytuacjach kryzysowych. Brakuje też miejsc, w których młodzi mogliby spędzać w bezpieczny sposób swój wolny czas. To sprzyja osamotnieniu i kryzysom psychologicznym.

 

Długotrwałe osamotnienie dzieci może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak izolacja, lęk, depresja czy myśli samobójcze. Program Pomarańczowa Energia to nie tylko świadomość problemu, ale przede wszystkim działanie. Wprowadzamy rozwiązania, które pomagają nam reagować tu i teraz na problemy dzieci i młodzieży:

 

– Pedagodzy Podwórkowi
Współpracujące z nami grupy pedagogów podwórkowych, znane jako Strefa Młodych i Ulica Kreatywna zapewniają wsparcie dzieciom i młodzieży bezpośrednio w ich środowisku. Chcemy być tam, gdzie nasze wsparcie jest najbardziej potrzebne.

 

– Darmowe Konsultacje Psychologiczne

Wychodzimy naprzeciw problemowi braku dostępu do specjalistycznej pomocy psychologicznej, oferując darmowe konsultacje psychologiczne.

 

– Profilaktyka przez Kreatywność

Nasze działania profilaktyczne to nie tylko spotkania - to prawdziwe doświadczenia! Animacje, warsztaty, debaty oksfordzkie - wszystko po to, by budować więzi i rozwijać kompetencje społeczne młodych ludzi.

 

– Warsztaty dla Rodziców

Dbamy o wsparcie rodziców i opiekunów. Nasze warsztaty dla rodziców pomagają im lepiej zrozumieć swoje dzieci.

 

Zapraszamy Was do Współpracy!

Jesteśmy przekonani, że świadome działanie na wielu płaszczyznach przynosi skutki. W pomoc można włączyć się organizując Pomarańczowe Wydarzenia. Ten mały event można zorganizować w miejscu pracy, w szkole czy w gronie przyjaciół. W trakcie Pomarańczowego Wydarzenia zbierasz darowizny, które przyczyniają się do walki z osamotnieniem dzieci.

 

Za realizację programu odpowiada Żywiecka Fundacja Rozwoju w partnerstwie z Towarzystwem psychoprofilaktycznym Oddział Bielsko-Biała.

chevron-down