Trzy punkty zostają w Bielsku-Białej

05.03.2024

W meczu 26. kolejki Tauron 1.ligi bielszczanie pokonali w trzech setach drużynę Astry Nowa Sól. Najlepszym graczem spotkania wybrany został kapitan gospodarzy - Mateusz Zawalski.

Gospodarze wyszli obronną ręką z bardzo trudnej sytuacji. MKST Astra najpierw prowadziła 18:15. Bielszczanie wyrównali na 22:22. Dwa punkty dla gości postawiły siatkarzy BBTS na pozycji prawie przegranej. Jednak podopieczni trenera Sergii Kapelusa wyrównali, a następnie przechylili na swoją korzyść szalę zwycięstwa. Przyczyniły się do tego m.in. cztery asy. Goście mieli zerowe konto po stronie serwisowej.

Drugi set był również bardzo wyrównany. Często na tablicy widzieliśmy wynik remisowy - 15:15, 18:18. W końcówce bielszczanie uzyskali dwupunktowe prowadzenie 22:20 oraz 24:22 i utrzymali do końca pozytywny dla siebie wynik.

Trzecia partia była podobna do dwóch poprzednich. Goście nie ustępowali, chcąc odwrócić niekorzystny dla siebie wynik. Wyniki 14:14 czy 20:20 świadczą jak wyrównana była rywalizacja. W końcówce po raz trzeci lepsi byli siatkarze BBTS (22:20), którzy zainkasowali komplet punktów.

BBTS Bielsko-Biała - Astra Nowa Sól 3:0 (27:25,25:23, 25:22)

Bereza, Kopij, M. Zawalski, Romać, Dębski, Siek oraz Biniek (libero) Szwed, B. Zawalski, Puczkowski.

Przed siatkarzami BBTS wyjazdowy mecz z Olimpią Sulęcin - w sobotę 9 marca o godzinie 17.00.