Punkt z Zawierciem

06.02.2023

W meczu 23. kolejki Plusligi nasi siatkarze zdobyli punkt po pięciosetowej walce z brązowymi medalistami Plusligi - Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Bielszczanie po dwóch pierwszych setach podnieśli się i wygrali kolejne dwie partie. W tie-breaku lepsi okazali się jednak goście, których do zwycięstwa poprowadził Bartosz Kwolek, reprezentant Polski i Mistrz Świata z 2018 roku.

Najlepszym graczem spotkania wybrano przyjmującego zespołu z Zawiercia - Patryka Łabę, świetny występ w barwach BBTS zaliczył z kolei Jake Hanes, zdobywca aż 32 punktów. Do Amerykanina należała końcówka czwartego seta, w którym BBTS przegrywał czterema punktami, jednak dzięki świetnej postawie atakującego bielszczanie odrobili straty i ostatecznie doprowadzili do tie-breaka.

Kolejny mecz BBTS rozegra w niedzielę 12 lutego o 20.30 w Katowicach z miejscowym GKS-em. Na ten mecz organizowany jest wyjazd Klubu Kibica - w cenie 30 zł - zapisy poprzez maila kibice@bbtsbielsko.pl lub poprzez fanpage na Facebook'u.

BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (19:25, 10:25, 25:22, 25:23, 10:15)

Skład BBTS: Dosanjh, Siek, Formela, Hanes, Darlaczi, Woch oraz Fijałek (libero), Puczkowski, Sinoski.