Przegrana we Wrocławiu

01.10.2023

Po dwóch tygodniach przerwy nasi siatkarze wrócili do ligowej rywalizacji. W meczu 3. kolejki Tauron 1. ligi bielszczanie ulegli 1:3 w wyjazdowym spotkaniu z Gwardią Wrocław. Najlepszym graczem potyczki wybrany został Kamil Maruszczyk, przyjmujący gospodarzy. 

 

Bielszczanie przegrali niedzielny mecz rozgrywany w hali Uniwersytetu Przyrodniczego choć w dwóch setach prowadzili w końcówkach kilkoma punktami. Niestety w bielskie szeregi wkradło się sporo błędów własnych, co uniemożliwiło wygranie obu partii. W trzeciej odsłonie kontuzji doznał - jedyny w drużynie pod nieobecność Bartosza Fijałka - libero, Szymon Biniek. Na tej pozycji z konieczności do końca spotkania zagrał Radosław Puczkowski. Mimo tego BBTS miał szansę by doprowadzić do tie-breaka, jednak gospodarze znów przechylili szalę na swoją korzyść wygrywając ostatnią partię do 23.

 

Przed ekipą Sergieja Kapelusa zaległy mecz 2. kolejki, w którym BBTS podejmie w Bielsku-Białej zespół BKS Visły Proline Bydgoszcz (czwartek, godzina 18.00).

 

Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (27:25, 25:22, 21:25, 25:23)

Skład BBTS: Bereza, Kopij, Siek, Romać, Dębski, M.Zawalski oraz Biniek (libero) B. Zawalski, Puczkowski, Szwed.

chevron-down