Projekt Warszawa zwycięża pod Dębowcem

21.03.2023

W meczu 28. kolejki Plusligi bielszczanie ulegli zawodnikom Projektu Warszawa 1:3. W hali pod Dębowcem warszawski zespół pokonał BBTS 3:1 a najlepszym graczem meczu został rozgrywający Projektu, Jan Firlej.

Pierwsza partia padła łupem gospodarzy, którzy grali skutecznie w ataku oraz w pełni wykorzystali błędy przyjezdnych. Do zwycięstwa w tej części gry BBTS poprowadzili Dawid Woch i Konstantin Cupkovic. W drugim secie role odwróciły się, to bielscy siatkarze musieli gonić rywali, którzy po kilku roszadach w składzie zagrali wyraźnie lepiej. Dla losów meczu kluczowa była trzecia odsłona, w niej BBTS nieznacznie prowadził aż do połowy seta, kiedy to przyjezdni przełamali bielszczan zdobywając kilka punktów w jednym ustawieniu. Zawodnicy Sergieja Kapelusa nie byli w stanie zatrzymać nakręconej maszyny Projektu Warszawa. W czwartej części gry trener Kapelus postawił na inne ustawienie - od początku zagrał Radosław Gil oraz Radosław Puczkowski a na ataku wystąpił Konstanin Cupković. Ten manewr to jednak było za mało na dobrze dysponowanego rywala, który wygrał seta do 17 a cały mecz 3:1. W ekipie BBTS najlepszy występ w sezonie zanotował wspomniany Cupković, który zdobył 20 punktów. Z uwagi na kontuzje w meczu nie wystąpili Jake Hanes oraz Mateusz Zawalski.

W czwartek BBTS zagra w Krakowie z drużyną Barkomu Każany Lwów - mecz o godzinie 20.30. Na to spotkanie wyjazd organizuje Klub Kibica BBTS, zapisy na Facebooku lub pod numerem telefonu 513342454. Koszt wyjazdu to 15zł.

BBTS Bielsko-Biała - Projekt Warszawa 1:3 (25:15, 13:25, 21:25, 17:25)

Skład BBTS: Dosanjh, Cupkovic, Siek, Sinoski, Formela, Woch oraz Fijałek, Teklak (libero) Puczkowski, Gil, Hunek, Darlaczi.