Podziękowanie prezesa Mirosława Krysty

31.05.2023

Zgodnie z wcześniejszym komunikatem z dniem 31 maja 2023 roku kończy się okres blisko pięcioletniej pracy Mirosława Krysty na stanowisku Prezesa Zarządu Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Sportowego S.A.

 

Mirosław Krysta objął funkcję prezesa BBTS S.A. 1 lipca 2018 roku, wówczas zmienił na fotelu prezesa Piotra Pluszyńskiego. Pod sterami prezesa Krysty drużyna BBTS Bielsko-Biała zajmowała czołowe lokaty w pierwszej lidze: w sezonie 2018/19 – miejsce 5, w sezonach 2019/21 dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo ligi. Klub także dwukrotnie zdobył Puchar Polski TAURON 1. Ligi. W sezonie 2021/2022 drużyna BBTS-u zdominowała rozgrywki ligowe i zdobyła Mistrzostwo TAURON 1. Ligi, awansując tym samym do Plusligi. Niestety pobyt w najlepszej lidze Świata trwał tylko rok, ale warto było zobaczyć w Bielsku-Białej wiele gwiazd polskiej i światowej siatkówki.

 

Przekazujemy kilka słów podziękowań i komentarza ustępującego Prezesa Mirosława Krysty:

 

 

Dziękuję Akcjonariuszom Spółki, Radzie Nadzorczej, Sponsorom, Zawodnikom, Trenerom i Pracownikom Spółki, z którymi miałem okazję współpracować przez okres mojej działalności w BBTS S.A. Szczególnie  chciałbym także podziękować kibicom i sympatykom BBTS, którzy byli z naszym zespołem zarówno w chwilach gdy odnosiliśmy zwycięstwa, ale także w tych gorszych, kiedy trzeba było podejmować trudne i mało popularne decyzje. Dziękuję za wspólne chwile, w których świętowaliśmy zdobycie pucharów 1. ligi oraz mistrzostwa 1 ligi. Te wspomnienia zostaną ze mną na zawsze. Nadszedł czas, żeby przekazać pałeczkę nowej Pani Prezes – Idzie Szostakowskiej. Ida nie jest kimś anonimowym w klubie i od dawna jest blisko niego. Blisko 50 lat temu miałem przyjemność grać w tym klubie z jej ojcem – śp. Ryszardem Szostakowskim ps. Chyła (tzn. on grał – ja byłem juniorem, ale trenowaliśmy razem i bywaliśmy razem na obozach). Chyła nie tylko grał, ale też wiele lat pracował w klubie. Był zawsze pozytywny, z gotowym żartem na każdą okazję, bezinteresownie oddany BBTS-owi, inny niż wielu…. Ida ma jego geny - to dobrze wróży, a znając Ją wierzę, że będzie dobrze. Powodzenia Ida!

chevron-down