BBTS rozpoczął przygotowania

26.07.2023

Zespół BBTS Bielsko-Biała we wtorek 25 lipca rozpoczął przygotowania do sezonu 2023/2024. Na pierwszym treningu stawili się wszyscy zawodnicy drużyny, która będzie rywalizować w Tauron 1. Lidze.

Pierwszy ligowy mecz BBTS rozegra na wyjeździe – w Jaworznie zawodnicy Sergieja Kapelusa zmierzą się z beniaminkiem pierwszoligowej stawki, MCKiS Jaworzno. We wtorkowe popołudnie bielszczanie odbyli pierwszy trening w hali Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Zaczynamy okres przygotowawczy, w pierwszym tygodniu będziemy obserwować na jakim etapie są zawodnicy – każdy z nich przed startem otrzymał indywidualną rozpiskę ćwiczeń, będziemy chcieli by każdy z siatkarzy znalazł się w podobnej dyspozycji – mówi Sergiej Kapelus, szkoleniowiec BBTS. - W kolejnych tygodniach będziemy budować formę podczas zajęć w siłowni, włączymy także zajęcia w hali. Będzie to trudny okres dla naszych zawodników, ale z pewnością zaprocentuje później podczas rozgrywek meczowych. – dodaje trener.

W składzie sztabu szkoleniowego pojawił się nowy statystyk – Mateusz Parfieńczyk, który w poprzednich sezonach pracował w KPS Siedlce. Asystentem Sergieja Kapelusa będzie Adrian Hunek, za przygotowanie motoryczne ponownie odpowiadał będzie Patryk Drobik a fizjoterapeutą siatkarzy będzie Radosław Krowiak.

Jak będzie wyglądać okres przygotowawczy drużyny? Jestem ciekaw nowego zespołu, oprócz zajęć typowo siatkarskich, będziemy pracować także nad sferą mentalną, by każdy w drużynie czuł się ważny i potrzebny. Mamy zaplanowane sparingi z drużyną reprezentacji Algierii, a także naszymi rywalami w lidze. W pierwszym tygodniu września organizujemy turniej Góral Cup – Beskidy 2023, w którym udział wezmą m.in. zawodnicy MKS Będzin. Zagramy także sparing z beniaminkiem Plusligi – Exact Systems Norwid Częstochowa. Na dzisiaj mamy do dyspozycji wszystkich zawodników, poza Bartkiem Fijałkiem, który jeszcze rehabilituje się po operacji. W miejsce Bartka trenuje z nami Dawid Cyran z BBTS Włókniarz -  kończy trener Kapelus.


chevron-down