BBTS przegrywa w Jastrzębiu

15.01.2023

Wicemistrzowie Polski pokonali bielszczan w niedzielnym meczu 20. kolejki Plusligi 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.


W wyjściowej szóstce pojawili się rozgrywający Radosław Gil oraz kanadyjski atakujący Daulton Sinoski, który zastąpił kontuzjowanego Jake'a Hanes'a. Na początku spotkania bielszczanie punktowali dzięki błędom rywali, gospodarze mylili się w ataku i zagrywce. Przy stanie 13-9 o pierwszy czas poprosił Sergii Kapelus, bielszczanie próbowali niwelować dystans do rywali grając skutecznie blokiem. Jastrzębianie kontrolowali przebieg meczu. Po nieudanym przyjęciu Konstantina Cupkovica drugi czas wykorzystał trener bielszczan. BBTS miał problemy ze skutecznym atakiem, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Ostatecznie BBTS uległ w premierowej odsłonie do 17.

 

Drugą partię bielszczanie rozpoczęli w identycznym zestawieniu, grali bardziej dokładnie i bardziej skutecznie. Gospodarze cierpliwie czekali na rozwój boiskowych wydarzeń, gdy w polu serwisowym pojawił się Jan Hadrava Jastrzębski Węgiel przełamał bielskich siatkarzy a Sergiej Kapelus poprosił o pierwszą przerwę dla swojego zespołu (15:13). Jastrzębianie nie pozwolili już rozwinąć skrzydeł rywalom i powiększali przewagę, której BBTS nie był w stanie odrobić. Wicemistrzowie Polski wygrali drugą partię do 19.

 

Początek trzeciej odsłony był mniej wyrównany, jastrzębianie szybko wypracowali przewagę gdy Tomasz Fornal utrudniał grę swoimi zagrywkami. Świetnie rozgrywał Ben Toniutti, wykorzystując wszystkie strefy w ataku. Tym razem trener Kapelus poprosił o przerwę już przy stanie 7:3. Na boisku w miejsce Konstantina Cupkovica pojawił się Jakub Urbanowicz, bielszczanie próbowali gonić rywali. Utytułowana drużyna gospodarzy grała jednak uważnie i nie pozwoliła sobie na przestoje, dzięki którym BBTS mógłby poprawić rezultat. Nagrodę MVP meczu odebrał, natomiast zawodnikiem wyróżniającym się w drużynie BBTS został środkowy Dawid Woch.

 

Kolejny mecz BBTS rozegra już w najbliższy piątek, kiedy to w Hali pod Dębowcem podejmie zespół Indykpolu AZS Olsztyn.

 

Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)

MVP: Jakub Popiwczak

ZW: Dawid Woch

Skład BBTS: Gil, Zawalski, Cupkovic, Sinoski, Woch, Formela, oraz Fijałek, Teklak (libero) Urbanowicz, Puczkowski.

 

chevron-down