BBTS Bielsko-Biała w drodze do Olsztyna

11.10.2022

Emocje po meczu z Jastrzębskim Węglem dopiero co opadły, a kolejny pojedynek przed siatkarzami BBTS Bielsko-Biała. Dzisiaj drużyna wyjechała do Iławy, gdzie już jutro rozegra spotkanie z Indykpolem AZS Olsztyn. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.30. - Naszym następnym rywalem jest zespół z Olsztyna. Znowu bardzo trudny przeciwnik. W ostatniej kolejce spotkań PlusLigi nasi najbliżsi rywale pokonali w Zawierciu gospodarzy co pokazało ich potencjał i możliwości – mówi szkoleniowiec BBTS Bielsko-Biała, Harry Brokking.

 

Nigdy się nie poddajemy - mówi Urbanowicz

Co prawda ekipa z Podbeskidzia do faworytów spotkania w Iławie nie należy, jednakże już niejednokrotnie w tym sezonie bielscy siatkarze udowadniali, że są w stanie nawiązać wyrównaną walkę z każdym rywalem. - Zawsze staramy się walczyć. Być może wychodzi nam to raz lepiej, raz gorzej, ale nigdy się nie poddajemy. Olsztyn na razie nieco faluje z formą więc będziemy tam szukać punktów. Gramy w hali w Iławie, która jest nieco mniejsza od naszej. Przede wszystkim musimy jednak postawić na siebie, na swoją dobrą dyspozycję; na mocną zagrywkę. Powinniśmy powalczyćmówi przyjmujący bielskiego zespołu Kuba Urbanowicz.

Trener, Harry Brokking wierzy w swoich siatkarzy

W swoją ekipę wierzy także trener Brokking, który dodaje: - Joshua Tuaninga, drugi rozgrywający drużyny narodowej USA wraz z Karolem Butrynem tworzą niezwykle silny i skuteczny duet. Dużą siłę ognia Olsztynianie mają także na lewej stronie (Bartłomiej Lipiński, Robbert Andringa, czy reprezentant Niemiec Moritz Karlitzek) oraz na środku (Mateusz Poręba oraz Amerykanin Taylor Averill). My jednak w poprzednich meczach pokazaliśmy już, że potrafimy podjąć walkę z każdym zespołem z PlusLigi. Jedziemy do Iławy by zaprezentować naszą najlepszą siatkówkę i walczyć o każdą piłkę.

Walkę w Iławie zapowiada także kapitan BBTS Bielsko-Biała, Adrian Hunek: - Myślę, że mamy argumenty, by skutecznie przeciwstawić się drużynie z Olsztyna. Musimy próbować wygrać każdy mecz. Znamy klasę rywala, będziemy grać na ich terenie, ale zrobimy wszystko, by spróbować go wygrać. Z pewnością będziemy dobrze przygotowani do tego spotkania.

chevron-down